JKA Gasshuku 2022

16. července 2022

Ve dnech od 1. 7. do 5. 7. 2022 se náš klub Yukiyama dojo již tradičně zúčastnil mezinárodního soustředění karate Gasshuku Czech Republic. Letos se konalo v krásném městě Kadani.

Po covidové pauze byla účast nadšenců karate hojná, byť z našeho klubu se letošního Gasshuku mohli zúčastnit pouze čtyři členové, a to jmenovitě Tomáš, Lukáš, Iva a o den déle kvůli práci dorazila na své motorce i Marcela.

Tréninky byly pod vedením odlíbených japonských instruktorů Naky (7. dan), Okumy (7. dan) a nováčkem byl letos Kurihara (6. dan), který byl jistě pro všechny velkým přínosem a milým osvěžením.

Čeští a japonští instruktoři JKA Gasshuku 2022
Čeští a japonští instruktoři JKA Gasshuku 2022

Ranní bloky kata českých instruktorů Růžičky (6. dan), Havlíka (5. dan) a Konečné (4. dan), kteří celou akci každoročně organizují, ukazují, že si karate našlo v Čechách své pevné místo.

Tréninky byly zaměřené na správné postoje, rotaci boků a jejich aplikace do kumite či bunkai. Procvičily se kata jako Tekki 1, 2, 3, Bassai-dai/sho, Jion, Empi, Kanku-dai/sho, Sochin, Hangetsu, Gujushiho-dai/sho…

I přes únavu z tréninků nás všech jsme stihli večerní procházky městem a zastávky na zasloužené pivo. Nechyběla dobrá nálada a humor. Bylo příjemné potkat se s kamarády z jiných klubů, například Martinem Kubíkem, který vede klub v Dymokurech a jeho ženou Janou, či Martinem Poláčkem a bandou z Hradce Králové.

Celý pobyt byl přínosem pro naše těla a zároveň dobrým cvičením pro mysl i duši.