Pecka 2026

Soustředění Pecka 2026

17. června 2026

Letošní víkendové soustředění na Pecce bylo opět parádní. Parta skvělá, atmosféra výborná – i když nám počasí tentokrát moc nepřálo.

Dešťové přeháňky a nezvykle chladné červnové počasí nás zahnaly do místní malé tělocvičny. Nevadilo. Rozdělili jsme se dle věku a stupně technické vyspělosti na dvě skupiny a makalo se naplno. Hlavní náplní soustředění byla příprava na zkoušky.

V pátek večer jsme po ubytování a večeři nastoupili na trénink kata – konkrétně Kanku Dai. V sobotu dopoledne pak přišel na řadu kihon. Základy základů – ale právě ty jsou kořeny všeho.

Sobotní odpoledne přineslo příjemnou změnu tempa. Zatímco děti venku nepřestávaly něco hrát a zdálo se, že jim žádný déšť nevadí, my starší jsme se přidali k nim a dali přehazovanou, až když nic z nebe nepadalo. Pak přišel na řadu Martin Řezníček se svým MMA blokem zaměřeným na boj na zemi: držení, úniky z držení. Věci, které se v karate tolik netrénují, ale každý správný bojovník by je znát měl.

Nědělní dopolko nás čekalo kumite: gohon kumite, sanbon kumite a kihon ippon kumite.

Jinak obě rána začala tradičně – výklus přes průlezky a rovnou do rybníka. Voda byla opravdu, ale opravdu studená. Klobouk dolů všem, kteří se nebáli a vlezli do ní. Víte, kdo jste. 🙂

Kuchyně byla, jak jinak, výborná. Jídlo po každém tréninku chutnalo dvojnásob.

Děkujeme všem, kteří dorazili a přidali svou energii do společného víkendu. Příští rok se na Pecce zase těšíme!