JKA kata camp 2021

7. července 2021

Japonští instruktoři kvůli situaci v jejich zemi dostali na Gasshuku opět červenou. Akce se tak jako loni změnila na JKA kata camp. Vysoký standart zajistili zkušení instruktoři z Čech a Německa a skvělý organizační tým Gasshuku Czech Republic.

Instruktory letošního kempu byli: Richard Růžička (6. dan JKA), Stanislav Bílý (6. dan JKA), Keigo Shimizu (5. dan JKA), David Havlík (5. dan JKA), Jana Konečná (4. dan JKA), Stefan Kahlert (4. dan JKA), Emanuel Bisceglie (4. dan JKA), Melissa Rathmann (3. dan JKA).

Yukiyama dojo s instruktory a přáteli

Od 1. do 4. 7. jsme absolvovali tři tréninky denně. Zaměřeny byly na základní a pokročilé principy – práce s těžištěm, boky, postoji, práci těla v různých osách, přechody, otočky, dech, stav mysli… Vše jak na místě, tak v přechodech a samozřejmě v kata. Jak už to na kvalitních kempech bývá.

Na trénincích černých pásů se cvičily kata Gojushiho Dai, Gojushiho Sho, Bassai Dai, Bassai Sho, Jion, Jitte, Empi, Nijushiho, Sochin, Tekki Shodan, Heian Shodan, Heian Nidan, Heian Sandan.

Večery jsme trávili setkáváním se s přáteli z velké karate rodiny i procházkami po nádherných Prachaticích. Poslední večer jsme samozřejmě nevynechali rozlučkovou Sayonara párty.

Poslední den JKA kata campu (5. 7.) byla po prvním tréninku delší pauza, v které se účastníci mohli vyfotit s instruktory a nechat si podepsat budo pasy.

Následoval poslední již společný trénink pro všechny skupiny. Na něm se vystřídali téměř všichni instruktoři a ještě naposled jsme s každým pořádně mákli.

Po rozloučení s instruktory, pořadateli a kamarády nás ještě čekala dlouhá cesta domů, poslední zápisky a příští rok snad zase na viděnou.

Video z akce:

Více fotek v galerii.