Soustředění Pecka 2021

26. června 2021

Jedenáct cvičících dospěláků a dalších osm členů rodin se účastnilo letošního karatem nadupaného soustředění v rekreačním areálu Pecka. Dorazili i dva „externisté“.

Během pátečního odpoledne jsme se sjeli, ubytovali, navečeřeli a absolvovali první hodinu a půl dlouhý trénink. Kata Heian Godan (pátá základní sestava) byla pro naše cvičence nová. Je plná ještě necvičených technik a principů. Učebním procesem jsme však postupovali rychle. Zde se vyplatila důkladná dosavadní příprava a důraz na techniku.

Po raním výklusu a koupání v nedalekém rybníce následoval dopolední blok bunkai kata Heian Yondan (rozbor technik a jejich uplatnění v sebeobraně). Občas se divím tomu, že mají v názvu slovo mír (Heian).

Pro úmorné vedro jsme odpoledne skončili na koupališti. Večer jsme však opět zamakali při repetitoriu nám dosud známých sedmi kata. Kimona jsme propotili řádně. Některým se zopakování ještě v průběhu dalšího týdne bude hodit. Gasshuku v Prachaticích čeká.

Za svitu žárovky a výborného osvěžení melounem, věnovaným Sašou, jsme u jedné z chatek poseděli a zrekapitulovali uplynulý tréninkový rok. Za největší technický pokrok během sezóny už podruhé za sebou dostala ocenění Máca. Někde se ten počet oddřených tréninků venku za nejrůznějšího počasí musel projevit.

Nedělní ráno se už pro únavu ani nechtělo vstávat. Rybníček osvěžil. Pak už jen najít stín a hurá na lapy. Počátek tréninku byl spíš zkouška vůle, tělo bolelo a protestovalo. Vůle však zvítězila a nespočet modřin na našich předloktích (ale i obličejích) potvrzuje, že rány pěstmi i koleny byly požadovaného nasazení.

Po obědě jsme se rozloučili, rozjeli domů či ještě na koupaliště. Rezervaci na další rok již máme a těšíme se na další supr pobyt v pěkném areálu.

Pro více fotek klikni sem.