Štěpán Benca

Sebeobrana se Štěpánem Bencou

1. února 2020

Supr dopolední tříhodinový blok sebeobrany jsem si užil 18. 1. 2020 v Červeném Kostelci. Honza Klikar opět pozval Štěpána Bencu z Prahy. Ten je držitelem 5. danu v aikidu a judu a 6. danu v jiu jitsu, krom toho má bohaté zkušenosti ze zásahů z práce policisty.

Po zahřátí a pár úderech a kopech na trup následovaly vyprošťovací techniky z držení, škrcení, boj na zemi, znehybnění protivníka, páky, hody, obrana proti noži – prostě plejáda technik. Ty byly zvoleny pro různorodou skupinu velice vhodně. Byly většinou snadno proveditelné a velice efektivní. Použitelnost v praxi 100%.

Jako pokročilejšího karatistu už mě ani nepřekvapilo, že jsem asi polovinu cvičených technik našel uloženou v kata. U některých jsem to věděl, u některých mě to teprve při cvičení došlo – ono to naše máchání rukama a nohama může mít dokonce i tenhle význam…

Radost jsem měl i z toho, že jsem si mohl zacvičit s Martinem Řezníčkem, který kromě karate navštěvuje tréninky Reinders MMA v Praze a mohl mi tak poradit, na co si dát pozor např. v držení na zemi.

Škoda jen, že nás nemohlo jet víc. Těším se na příště. Štěpáne díky.

DSC01324

Obrázek 1 z 24