Vánoční seminář Yukiyama dojo 2019

21. prosince 2019

Poslední sobota před Vánocemi a další ročník vánočního semináře je za námi. Pro náhlou nemoc se Luky s Pavlem nemohli zúčastnit, ostatní tak museli makat i za ně.

V prvním cvičebním bloku jsme se řádně zahráli, protáhli a procvičili pády nutné pro hody, které jsme se chystali dělat. Následovaly všechny tři varianty sanbon kumite na 6. kyu, některé z technik nejprve i samostatně. Hlavně ty z třetí kombinace, kterou cvičíme s kandidáty na 6. kyu teprve krátce. Blok jsme zakončili nácvikem hodu o-goshi.

V krátké přestávce jsme si popovídali o významu otoček v kata a o (ne)reálnosti vžitých představ o aplikaci technik s otočkami spojených.

V druhém bloku jsme využili naplno tatami v dojo. Každá kombinace s kata Heian Sandan končila hodem či porazem na zem. Krom již zmíněného hodu z otočky v půli kata jsme se tahali za vlasy a házeli hned v první 180° otočce s uchi-uke, a nemalou část strávili u kombinace s nukite a následné otočky. Je až s podivem, kolik krásných a nebezpečných technik může kata skrývat – pro příklad zmiňme známé Funakoshiho hody Byobu Daoshi či Kubi Wa.

Opakovaným vstáváním ze země i taháním se v klinči jsme se řádně unavili. Někteří už sotva stáli. Oběd v restauraci Kravín tak byl vítaným doplněním energie.

Během akce jsme chtěli nafotit fůru fotek. Chtěli, ale tak jsme se zabrali do cvičení, že k tomu jaksi nedošlo. Zapomněli jsme i na tradiční společnou v seiza. Všechny fotky lze shlédnout níže. Některé jsou improvizace, věřím, že to ani nepoznáte…